Korgikate soojusisolatsioon

Vedel korgikate soojusisolatsioon SUBERTRES

UUED MATERIALID FASSAADIDE SOOJUSTUSEKS

Pihustatav korgist soojusisolatsioon, veeisolatsioon, müraisolatsioon SUBERTRES on patenteeritud mitmete kasutamisvõimalustega toode, mida kasutatakse sooja-, heli-, müra-, hüdroisolaatori, soojusmaterjali, libisemisvastase, korrosioonivastase, dekoratiivse kattena ning samuti fassaadide ja katuste soojustuseks ehituse laias spektris. Tänu oma omadustele see on ainulaadne unikaalne toode turul. SUBERTRES korgikatet on võimalik kasutada ükskõik millise fassaadi (telliskivi, puu või metall) puhul. Sellel on hea haarduvus klaasi, keraamilise pliidi, tsementkrohvi, betooni, telliskivi, metalli, asbotsemendi, kipsi, puitlaastplaadi, OSB ning polüstürooliga jms. Enne kandmist SUBERTRES ei nõua hoolikat pinna tasandamist ja pisipragude ja aukude kinni müürimist.

 SUBERTRES materjal:       

 1. dekoratiivne
 2. hingav (õhutatav fassaad)
 3. lihtne kanda
 4. vetthülgav ja auruläbilaskev
 5. termoisoleeriv, soojusisoleeriv
 6. helisummutusvõimeline, müraisoleeriv
 7. vastupidav agressiivsete ainete suhtes
 8. tulekindel (kork on isekustuv materjal)

Korgile iseloomulikud soojus- ja heliisolatsiooni omadused koos kõikide koormuste suhtes vastupidavate kõrgekvaliteetse polümeeridega ühinevad SUBERTRES kattes ning teevad sellest veekindla, aurukindla, painduva, UV, osooni ja muude agressiivsete ainete suhtes vastupidava katte. SUBERTRES materjal on vastupidav piirituste, tärpentini, ammoniaagi, naatriumi hüdroksiidi, piimahape (85%), soolhape, vasksulfaadi, lämmastikuhape (60%), sidrunhape ja väävelhape suhtes.

Pihustatav korgikate soojusisolatsioon SUBERTRES kasutatakse kõikides ehitusharudes fassaadide soojustuseks ja hüdroisoleerimiseks. Kaitstes tõhusalt konstruktsioonid niiskuse ja külma eest see loob märgatava barjääri müra ja vibratsioonide vastu ning lisab unikaalse dekoratiivse efekti:

 1. fassaadide, välis-, sise- ja vaheseinade ning lagede vooderdus ja soojustus, pööningu- ja keldriruumide soojus-, müra- ja veeisolatsioon;
 2. soojade põrandate korraldus;
 3. katuste ja terrasside veeisolatsioon;
 4. müra, vibratsioonide ja hoonete resonantsi leevendamine;
 5. seadmete ja masinate metallpaneelide, mere ja jõelaevade vaheseinade korrosioonivastane kate;
 6. vagunite ja kabiinide müraisolatsioon, disko ja stuudiote dekoratiivne müraisolatsioon;

Seinade, mahutite, torude, katuse, fassaadi, põranda, maja, torustiku ja sauna soojusisolatsioon  SUBERTRES isolatsiooni kasutamisega.

SUBERTRES sobib suurepäraselt KÜ hooldustööde täitmiseks.

Pihustatav korgisoojusisolatsioon, veeisolatsioon, müraisolatsioon SUBERTRES

Linnataristus on palju elu- ja administratiivhooneid, katlamaju, transformaatoralajaamu ning teisi suure kulumisega ehitisi. Tihtipeale jooksvat rahastamist ei piisa kõikide nende objektide õigeaegseks remondi läbiviimiseks. SUBERTRES vedel pihustatav korgisoojusisolatsiooni kasutamine võimaldab neid “konserveerida”, ehk peatada purunemise protsessi pikemaks ajaks.

      

Jäävraketise ja sõrestikehituse jaoks

SUBERTRES on pihustatav korgikate, millel on suurepärane adhesioon kõikide materjalidega ehitustööstuses! SUBERTRES on kerge kasutada SÕRESTIKU BAASIL ehitatavate hoonete fassaadide ja siseruumide viimistluseks! 3 mm paksune kiht peidab ära kõik pliitide ühenduse  tehnoloogilised elemendid! Antud materjali kandmisel ja kasutamisel EI OLE raskusi – see teeb SUBERTRES unikaalseks ja kaasaegseks!

Selle materjali kasutamise puhul PÜSIRAKETISE ehitamise baasil hoiate märgatavalt kokku fassaadide viimistlusel ning samas väldite külmasildade tekkimist! Enam pole vajadust seinade võrguga krohvimisel ja polümeerkrohvi teistkordsel kandmisel!

SUBERTRES kate pihustamisel tekib kauakestev, kindel, dekoratiivne kate, millel puuduvad analoogid fassaadide ja viimistlusmaterjalide seas!

  

SUBERTRES kate
Mis materjal see on ja millest see koosneb? SUBERTRES on vedel veebaasil naturaalsest korgipurust ja eripolümeeridest koosnev segu, mida kantakse pihustamise meetodil kõikide materjalide tüüpidele ja kõikidele pindadele –  nii vertikaalsetele, kui ka horisontaalsetele.
Selle materjali kasutamine võimaldab naturaalse korgikate katva pinna kõrge sidestusteguriga saavutada. Saadud kate säilitab kõiki naturaalse korgi omadusi:

- ei mädane;
- ei karda majavammi;
- ei kogu staatilist elektrit, seega ei tõmba tolmu ligi;
- ökoloogiliselt puhas materjal;
- auruläbilaskev;
- soojus- ja heliisoleeriv;
- vastupidav sademete mõju, UV-kiirte ja agressiivsete ainete (leelised, happed, lahustid) suhtes.

SUBERTRES on võimalik kanda -5°C juures. Kõvenemise aeg sõltub katva pinna tüübist, keskkonna temperatuurist ja kate paksusest ning varieerub 8 kuni 48 tunnini.

  

SUBERTRES olulised eriomadused
Praktilisus – lihtsus kasutamisel. Pärast komponentide segamise trelliga ühtlaseks massiks segamist, seda kantakse õhupihustamise meetodil iga materjali tüübile tavalise kompressori (kuni 5 atmosfääri) või püstoli abil. Suurte mahtude puhul segu võib kanda õhutu pihustamise meetodil krohvimiseks mõeldud eriseadmete abil. Peale esimese kihi kandmist lõplik viimistlus tehakse teise kihiga 3-4 mm paksuseni. Materjali kulu 1,8 – 2,0 kg/m2.

Kiirus – erinevalt teistest materjalidest, mille puhul iga kihi pealekandmisel kasutatakse erinevaid materjale SUBERTRES kantakse kahe kihina, mis võimaldab operaatoril kanda üle 100 m2 katet päevas.

Universaalsus – SUBERTRES kate sobib igale põhjale pealekandmiseks: raudbetoon, krohv, naturaalne kivi, voodri telliskivi, silikaatplokid, vineer, OSB, puu, asbest, metall, klaas.

Elastsus – SUBERTRES-is sisalduv kumm võimaldab painduvat ja elastset katet (tõmme kuni 33% isegi madalal temperatuuril) saavutada. Aja jooksul see võimaldab krohvil tekkivaid mikropragusid katta või konstruktsioonide vajumist kompenseerida.

Soojusisolatsioon – see on soe kate (k=0,038), mis kaitseb Teie maja külma ja kuumuse eest. Korgi ning järelikult ka SUBERTRES looduslik omadus seisneb selles, et see hoiab sisetemperatuuri mitte vähem, kui 0°C juures külma ilma puhul ning mitte üle +20°C kõrge temperatuuri puhul hoone väljas. Tänu nende korgi looduslikele omadustele maja seinad talvel ei jäätu võimaldades maja kütmisel säästa ning ei kuumu üle soojal perioodil. Lisaks sellele, katuse pindadele (eriti metallist katusele) kantud SUBERTRES võimaldab pööningu eluruumidel hoida suvel püsitemperatuuri mitte üle +20°C juures.

Müraisolatsioon – tänu oma müraisoleerivatele omadustele metallist katusekivi pinnale kantud SUBERTRES on võimeline märgatavalt vihma müra suve paduvihmade ajal vähendada.

Veekaitse – korgi veetõke omadused on hästi tuntud. Materjali kandmine fassaadile annab kindla kaitse vee sisseimbumise eest pikendades seinade eluaega.

Auruläbilaskvus – meie majade mikrokliima tervislikkus seisneb hallituse tekkimise takistamisel. SUBERTRES täidab membraani funktsiooni ning võimaldab Teie maja seintel sees kogutud niiskust aurustada tasakaalustades  ja reguleerides niiskuse taset.

Kõrge dekoratiivsus – SUBERTRES üheks olulisimaks eriomaduseks on esteetilise dekoratiivse kate saavutamine nii selle naturaalse värvi säilitamisel, kui ka selle toonimisel või värvimisel

RAL skaala värvidega.
Lisaks sellele, SUBERTRES kasutamine välisel soojusisolatsioonil fassaadide soojustamise puhul ühe- või kahekorruselistes hoonetes võimaldab ankuritel, varraskinnitustel ja armeerimisvõrgul kokku hoida kuna materjal on võimeline enda kaalu vastu pidada ning sellel on  pind, mis tagab head sidestumist krohvikihi või värviga (juhul, kui tekkis vajadus fassaadi välisilme muuta).

SUBERTRES ERIOMADUSED JA TÜÜBID

Pihustatav vedel korgikate SUBERTRES on vee baasil toode, mis ei ole toksiline ja lihtne kasutamisel, seda on vaja vaid segamise trelliga ühtlaseks massiks segada.

SUBERTRES saab kanda iga materjali ja pinna tüübile õhupihustamise meetodil tavalise kompressoriga 5 atmosfääri ja krohvipüstoliga. Suurte mahtude puhul segu võib kanda õhutu pihustamise meetodil krohvimiseks mõeldud eriseadmete abil.

Pärast esimest sidumiseks mõeldud õhukest kihti lõplik viimistlus teostatakse teise kihina 2,5-3 mm paksuseni.

Kahekihiline kandmine on õhuke ja valmis kohe pärast pinnale külgejäämist. SUBERTRES võib kanda kuni –5°C juures ning niiskele pinnale.

Kõvastumise aeg varieerub üldiselt 8 kuni 48 tunnini ning sõltub kandva pinna tüübist, keskkonna temperatuurist kandmise ajal ja kihi paksusest.

SUBERTRES on esitatud plastikämbrites 12 kg/22 l.

SUBERTRES:

 1. UNIVERSAALNE
 2. KATUS
 3. FASSAAD
 4. TULEKINDEL
 5. KROHV

SUBERTRES UNIVERSAALNE (KATUS) – kate kujutab ennast ehitustööstuses kasutatavat lahustit, millel on isoleerivad, veeisoleerivad ja dekoratiivsed omadused.

  

Kasutamine.

Enne pealekandmist materjal segada ja lisada vett vajaliku venivuseni ja vastavalt kasutamise meetodile (valamine, krohv ja pulverisaatoriga pihustamine), peale seda kanda hoolikalt puhastatud tööpinnale. Esialgu kanda esimene sidumiskiht ning seejärel teise kihi abil saavutada kihti paksusega 2,5-3 mm. Suurema paksuse saavutamiseks tuleb pärast kuivamist (umbes 2-3 päeva, sõltuvalt pinna tüübist, paksusest ja keskkonna temperatuurist) pealekandmist korrata. Lõplik kate ja pinna hõõrumine (vajadusel) teha enne täielikku kuivamist. SUBERTRES UNIVERSAALNE võib värvida pärast täielikku kuivamist. Sisaldab vett ilma kergsüttivate lahustite ja silikoonideta. See on 90% ökoloogiliselt puhas toode.

Tehnilised andmed
Kasutamise temperatuur -5 kuni +55°C
Kuivamine umbes 60 minutit (temperatuuril +20°C)
Täielik kuivamine 24-48 t. poorsetel pindadel
Osakaal 0,6-0,7 g/cm3
Vastupanuvõime temperatuur -40 kuni +200°C
Mahu tihendamine umbes 8%
Betooniga sidestus 11,50 kg/cm2
Lubatud venivus 30% – 33%
Tahked ained mahus 70%
Kulu 1,5 – 1,8 kg/m2 sõltuvalt paksusest
Auruläbilaskvus 75%
Veepidavus 100%
Soojusjuhtivus 0,034

SUBERTRES FASSAAD on isoleeriv, veepidav kate, mis on võimeline niiskust aurustada ning  kasutatav iga tüüpi fassaadide ja interjööride puhul.

  

Kasutamine:

SUBERTRES FASSAAD pealekandmisel on soovitatav pulverisaatori kasutamine. Enne pealekandmist materjal segada ja lisada vett vajaliku venivuseni ja vastavalt kasutamise meetodile (valamine, krohv ja pulverisaatoriga pihustamine), seejärel kanda hästi puhastatud tööpinnale. Lõplik kate ja pinna hõõrumine (vajadusel) teha enne täielikku kuivamist. Materjali jäägid instrumendilt saab kergesti veega maha pesta.  SUBERTRES FASSAAD sisaldab vett ilma kergsüttivate lahustite ja silikoonideta.

Tehnilised andmed
Kasutamise temperatuur -5 kuni +55°C
Kuivamine umbes 60 minutit (temperatuuril +20°C)
Täielik kuivamine 8-28 t. poorsetel pindadel
Osakaal 0,7 g/cm3
Vastupanuvõime temperatuur -40 kuni +200°C
Mahu tihendamine umbes 8%
Betooniga sidestus 11,50 kg/cm2
Lubatud venivus 22% – 26%
Tahked ained mahus 70%
Kulu 1,3 – 1,8 kg/m2 sõltuvalt paksusest
Auruläbilaskvus 75%
Veepidavus 100%

SUBERTRES TULEKINDEL on kate, millesse lisatakse erikomponente toode tulekindluse märgatavaks võimenduseks.
SUBERTRES TULEKINDEL tarnitakse korgitamme graanulites. Omades suurt sooja vastupanuvõimet see kaitseb kõrgetest temperatuuridest.
SUBERTRES TULEKINDEL on tulekindel materjal, erinevalt teistest isoleerivatest materjalidest see ei erita toksilisi aineid.

Kasutamine:

Enne pealekandmist materjal segada ja lisada vett vajaliku venivuseni ja vastavalt kasutamise meetodile (valamine, krohv ja pulverisaatoriga pihustamine), seejärel kanda hoolikalt puhastatud tööpinnale. Esialgu kanda esimene sidumiskiht ning peale seda teise kihi abil saavutada kihti paksusega 2,5-3 mm. Suurema paksuse saavutamiseks tuleb pärast kuivamist (umbes 2-3 päeva, sõltuvalt pinna tüübist, paksusest ja keskkonna temperatuurist) pealekandmine korrata. Toode jäägid instrumendilt saab kergesti pesta veega. SUBERTRES TULEKINDEL võib värvida pärast täielikku kuivamist.

Kasutamise näited:
- üldine tuletõrjekaitse;
- talade ning puit- ja metalltugikonstruktsioonide kate;
- tavaliste uste või erilise tulekindla isolatsiooniga kate.

Tehnilised andmed
Kasutamise temperatuur -5 kuni +55°C
Kuivamine  umbes 60 minutit (temperatuuril +20°C)
Täielik kuivamine 48-72 t.
Osakaal 0,7-0,8 g/cm3
Betooniga sidestus 11,50 kg/cm2
Kulu 2,2 – 2,5 kg/m2 sõltuvalt paksusest
Tulekindluse määr Klass 1 (M1 klassifikatsioon)
Tulekindlus Üle 90 min.

SUBERTRES KROHV on kontsentraat, millega võrdselt SUBERTRES UNIVERSAALNE saab töötada paljaste kätega.

  

Kasutamine:

Puhastada hoolikalt tööpinda, segada toote vajalik kogus ja kanda vastavale alale. SUBERTRES KROHV-isse on võimalik lisada värvainet või värvida pärast täielikku kuivamist. Sisaldab vett ilma kergsüttivate lahustite ja silikoonideta. See on 90% ökoloogiliselt puhas toode. Instrumendid ja käed saab kergesti veega puhtaks pesta.

Tehnilised andmed
Kasutamise temperatuur -5 kuni +55°C
Kuivamine umbes 60 minutit (temperatuuril +20°C)
Täielik kuivamine 24-48 t. (kiht paksusega 3 mm)
Osakaal 0,7 g/cm3
Vastupanuvõime temperatuur -40 kuni +200°C
Mahu tihendamine umbes 8%
Betooniga sidestus 11,50 kg/cm2
Lubatud venivus 22% – 26%
Kulu 1,3 – 1,8 kg/m2 sõltuvalt paksusest
Veepidavus 100%

SUBERTRES on esitatud 3 erinevas korgipuru suuruses:

Peen (kuni 1,5 mm fraktsioon) dekoratiivsuse efekt – paksus 2 mm (1 kg) kuni 3,5 mm (1,8 kg).

Keskmine (kuni 3 mm fraktsioon) dekoratiivsuse efekt, termoisolatsioon ja müraisolatsioon – 3 mm kuni 6 mm.

Suur (üle 3 mm fraktsioon) professionaalne kasutamine termo- ja müraisolatsioonina.

Korgikate

Korgikatted saavutavad iga aastaga üha rohkem populaarsust. Naturaalne, kõrge hügieenilise tasemega, ökoloogiliselt puhas materjal loob kirjeldamatu mugavuse tunnet.

KORGIKATE

Korgitamme koor on tõeline looduse ime. Iga korgi kuupsentimeeter sisaldab üle 40 miljonit puhtale mäeõhule lähedase gaasainega täidetud kärjekujulisi silmi. Kaasaegsed laboratoorsed uuringud on kinnitanud korgi tervisomadused, mida inimesed on intuitiivselt hinnanud ja kasutanud pikkade sajandite jooksul.
Kork ei tekita allergiat, selles ei kogune tolmu. Ime, kuid korgi kasutatakse kosmoselaevade ehitamisel: asi on selles, et see märgatavalt vähendab kahjulikke elektromagnetiliste ja radioaktiivsete kiirguste taset. Lisaks sellele, kork on suurepärane vibroisolaator, väga kerge, mittekahanev, kokkusurumise suhtes vastupidav materjal.

Korgikate vaieldamatute eeliste hulka võib samuti lisada ülihead heliisolatsiooni – tihtipeale korgi kasutatakse heliisolatsiooni materjalina helisalvestuse stuudiotes.

MIKS JUST KORK
1. KESKKONNASÄÄSTLIKKUS. Korgi üheks olulisimaks eeliseks on ökoloogiline puhtus ja omaduste kõrge looduslik potentsiaal kahjulikke kiirguste eest. Teadlased on tõestanud, et korgikate tagab kindlat kaitset anomaalsete väljade eest, nõrgendades geopatogeensete alade mõju 75-80% võrra.

2.Vastupidavus ja ühtlasi pehmus ja painduvus, veepidavus, soojus, libisemisele optimaalne vastupanu.

3.PEHMUS. Tänu oma ehitusele kork on erakordselt painduv ja elastne materjal. Kuid veelgi hinnalisem on see, et peale koorma mahavõtmist kork taastab praktiliselt täielikult oma esialgset vormi ja suurust.

4.VAIKUS. Korgikate on parim looduslik soojus- ja heliisolaator. See võimaldab heli võnkumist ja vibratsiooni ruumides vähendada. Seetõttu seda võib kasutada muusika stuudiotes, kontserdisaalides, kinodes ja raamatukogudes.

5. Lisaks sellele, kork on suurepärane vibroisolaator. Materjal on väga kerge (104-120 kg/m3),  vastupidav kokkusurumise suhtes (maksimaalne rõhk 10000 kg/m2) ning mittekahanev. Paisutatud korgist seinad ja vaheseinad “ei maitse” parasiitidele ja närilistele.

Kõikidele tuttav veinikork tõestab seda, et vedel- ja gaasained ei imbu selle materjali sisse, see ei soodusta hallituse ja mädanemise tekkimist ning omab pikaajalist “mahu mälu”.

Silmapaistvate ja eriti haruldaste SUBERTRES korgi omaduste hulka kuuluvad:

• antiallergeensus;

• antiseptilisus;

• antistaatilisus (tolm ei kogune);

• radioaktiivse kiirguse taseme märgatav vähendamine;

• geo- ja tehnopatogeensete tsoonide ja elektromagnetiliste kiirguste mõju vähendamine, mis on  praegu, kui tekkis tõsine inimese kaitsmise viimaste teadus-tehniliste tagajärgede eest eriti väärtuslik.

Vedel korgikate SUBERTRES saab tellida Eestis: info@tehnovaht.ee

SUBERTRES tehniline iseloomustus

INFO SUBERTRES ISELOOMUSTUSTEST TERMILISE ISOLAATORINA

Tüüpiline küsimus on: „Mis on SUBERTRES toote termiline ekvivalent teise standardse termoisoleeriva toote suhtes?“

Vastus antud küsimusele on palju keerulisem, kui seda võib esialgu ette kujutleda.

Kui räägiksime mõnest teisest termoisoleerivast materjalist, siis võrreldus vahtplastiga oleks paratamatu: tegelikult oleks piisav SUBERTRES soojusjuhtivuse tegurit vahtplastiga (0,038 kcal/t m°C) võrrelda.

Kui näiteks polüuretaani (l=0,020 kcal/t m°C) katsetada, siis võib kohe öelda, et 38 mm vahtplasti saab asendada 20 mm paksuse polüuretaaniga. Nagu me hiljem veendume korgi ehk SUBERTRES puhul olukord muutub päris veenvalt. Alljärgnevas tabelis on loetletud materjalid (vaatamata sellele, et mitte kõik nendest on isolaatorid) fikseeritud soojusjuhtivuse teguriga. Loetleme mõned neist tuginedes sellele, et mida madalam on tegur l, seda kõrgem on materjali termiline isoleerivus. Soojusjuhtivuse tegur l sõltub materjalist, kuid ei sõltu selle paksusest.

Materjal l
Kivim 3,00 kcal/t m ° C
Poorne kivim 2,00
Tsementkrohv 1,20
Kipskrohv 0,26
Telliskivi 0,75
Kipsplaat 0,16
Klaas 0,82
Teras 50,00
Vask 330,00
Puit 0,12
Keramsiit 0,090
Vahtplast 0,038
Polüuretaan 0,020
Kork 0,034

Kasutades ülaltoodud tabelist l tähendusi teoreetiliselt on võimalik arvutada soojusjuhtivuse teguri K (kcal/t m2°C) järgmise valemi põhjal:

К= ____________1___________

                  1                              Si

________+_________

         A              l i

Kus: a on pinnalise soojusjuhtivuse tegur, mille tähendus alati võrdub 5;
Si on iga koosneva osa paksus meetrites ( krohv + telliskivi + isolaator + telliskivi + krohv).

Soojusjuhtivuse teguri К arvutades on võimalik  arvutada soojusevoolu Q (Fourier seadus) järgmise valemi põhjal:

Q = K x S x (Ti-Te) kcal/t

Kus: К on soojusülekanne tegur;
S on pinna pindala m2;
Ti on sisetemperatuur;
Te on välistemperatuur.

Soojusvool Q tähendab soojusvoolu läbimist ühe ajaühiku (üks tund) jooksul seest pinna S väljapoole.
Seda suurust (mis võib olla negatiivseks ja sellel juhul tegu on kiloKülm/h (kKülm) saades võime kliimaseade või soojendi kasulikku võimsust arvutada selleks, et ruumis oleks mugav temperatuur:

Pu = Q + 0,29 V x ( Ti – Te)

Kus: V on normaalseks tsirkulatsiooniks vajalik õhu minimaalne maht.

Seadme reaalne võimsus tuleb kasulikku võimsuse 1,2-ga korrutamisest kilokalori (kcal) soojendamise või püsiva kiloKülm/h (kKülm) jahutamise puhul või 1,5-ga korrutamisest ajajärgse soojendamise või jahutamise puhul.
Tabelis on esitatud V (m3/inimese peale) tähendused mõnedel juhtudel:

Ruum

Min.tähendus

Ettenähtud tähendus

Pank

1,8

3,5

Baar

4,5

7,0

Kool

10,0

20,0

Haigla

4,5

5,5

Restoran

2,0

2,5

Korter

1,0

1,3

Garaaž

1,0

1,3

See tähendab, et teoreetiliselt on vaja:
а) Madala soojusjuhtivuse teguri l ja madala soojusülekanne teguriga K materjali.
b) Q madal soojusvool energia säästmiseks ruumi jahutamisel või soojendamisel: pinna ja soojusülekanne teguri K suhtes ning samuti on vajalik väike erinevus välis- ja sisetemperatuuri vahel.
с) Erinevate (näiteks seina) materjalide õhujuhtivus on vajalik õhu tsirkulatsiooniks ruumis selleks, et seal püsiksid mugavad tingimused ilma liigse niiskuse ja kondensatsioonita. Kõik ülaltoodud kuulub kõikide materjalide tüüpide alla peale ühte: KORGI ja järelikult SUBERTRES-i.
а) SUBERTRES on ainus isoleerimismaterjal (kork on parim naturaalne isolaator), millel on muutuv soojusjuhtivuse tegur l normaalseks temperatuuri vahemikuks (10°С ja 40°С vahel), sertifitseeritud labori katsed näitavad l suuruse vähendamist 28% võrra.

T^C -160  -125   -60   -30      0    10    20    30     40
I 0,017  0,021  0,025  0,028  0,030  0,032  0,034  0,036  0,038

b) SUBERTRES on ainus isoleerimismaterjal millel on eriomadus: sõltumata sellest, mis temperatuur on väljas SUBERTRES materjali temperatuur ei lange kunagi 0° С alla ja ei ületa +30 °С. Seejuures sise- ja välistemperatuuri vahest otseselt sõltuv Q soojusvool väheneb märgatavalt. Näiteks: tööstusangaari teraspinnale otseselt mõjuv temperatuur 80°С SUBERTRES materjali kasutamisel ei ületa 30°С. Ning vastupidi: juhul, kui välistemperatuur on -25°С ja sisemine on +22°С,  temperatuurivaheline erinevus arvutamisel võrdub mitte 47°С, vaid ainult 22°С kuna SUBERTRES materjali temperatuur on seejuures miinimum 0°С, mitte -25°С.

c) SUBERTRES on laseb kuni 79% õhust ning võimaldab normaalset õhuvahetust ilma kondensatsiooni ja niiskuseta. Teised valdavalt naftasaaduste põhjal toodetavad isoleerimismaterjalid nagu polüuretaanid, bituumeni materjalid, mõned ehitusvattide liigid jt ei soodusta seinade ja katete õhustamist.
Ülaltoodu põhjal on keeruline vastata meie poolt esialgselt esitatud küsimusele. Oleme näinud, et pole mõtet isoleerimismaterjale SUBERTRES-iga võrrelda.
Samas võime kindlalt öelda, et isolatsioonist nõutud tulemuse saamiseks Teil on vaja mõne teise materjali teatud kogust, kuid SUBERTRES materjali kasutamisel lõpliku tulemuse saavutamiseks Teil piisab vaid ühest 4 mm paksusega kihist.
Ainult üks 4 mm paksusega SUBERTRES materjali kiht on võimeline reaalselt määratud võimsuse ekvivalendi 50% võrra vähendada teiste isoleerimismaterjalide määratud võimsuse ekvivalendi suhtes traditsioonilise arvutamise meetodi põhjal ( l , K, Q, Pu, P) ning seejuures säilitada kõik parimad isoleerimisomadused, mis võimaldavad ruumi normaalse õhuvahetust ilma kondensatsiooni ja niiskuseta saada.

 FÜÜSILISED OMADUSED

Üheks SUBERTRES saladuseks on korgi reaktsioon temperatuurile. Materjal on looduslikult soe, püsivate õhu miinuskraadide juures materjali temperatuur ei lange kunagi 0°C alla. Kõrge temperatuuri mõjul see esineb sooja tõhusa barjäärina, hoiab optimaalse temperatuuri ruumi sees, loob majas jahedust ja mugavust.

Niisked seinad üldjuhul viivad  konstruktsioonide materjali purunemiseks.

Vesi erinevas seisundis: vedel (atmosfäärne niiskus, läbitungiv niiskus, kapillaarniiskus) ja gaasitaoline (kondensatsiooni niiskus ja veeaur) võib viia tagajärgedeni, millal ei saa vältida vana kate eemaldamist, uue kate kandmist ja veeläbitungimist materjalidega töödeldust, mis samal ajal lubavad aurul seina juurde pääsemist ja kuivamist selle ilme muutmata.

SUBERTRES käitumise erilisus: see võimaldab tervendamise ja kuivamise protsessi algatada,  seinas sisalduva niiskuse filtreerimise ja aurumise kiirust suurendada.

Teise saladuseks on korgi looduslik mürapidavuse omadus.

SUBERTRES mürapidava ja antivibreeriva kattena kasutamine on tänapäeval kõige praktilisem.

Nii sees, kui ka väljas kasutatav SUBERTRES on võimeline müra 65dB-ni vähendada, luues tõke müra allikale peenikestest kipsplaatidest vaheseinade puhul ning korrustevahelistes vahelagedes, kus asuvad liikuvad mehhanismid ja seadmed.

  

Kate praktiline paksus ei kahekordista selle esteetilisust: kõik vee- ja termoisoleerivad materjalid tuleb kaitsta või katta nende eluaega pikendamiseks ja lõplik väljanägemise parendamiseks.

SUBERTRES on kergesti kasutatav, ei loo ebamugavusi kasutamisel, ei nõua pinna erilist ettevalmistust.

Materjali pinnale pihustades saame viivitamatult lõpliku tulemuse: kõrgete esteetiliste omadustega kaitsva mitmefunktsionaalse kate.

SUBERTRES on võimalik kergesti vastavalt RAL skaalale toonida.

SUBERTRES on veepõhine toode, mis ei ole toksiline, lihtne kasutamisel, nõuab vaid komponentide segamise trelliga ühtlaseks massiks segamist.

SUBERTRES saab kanda iga materjali tüübile õhupihustamise meetodil tavalise kompressori  5 atmosfääri või krohvipüstoliga. Suurte mahtude puhul segu võib kanda õhutu pihustamise meetodil krohvimiseks mõeldud eriseadmete abil. Peale sidumisele mõeldud esimese kihi kandmist lõplik viimistlus tehakse teise kihiga 2,5-3-4 mm paksuseni.

Kahekihiline kandmine on õhuke ja valmis kohe pärast pinnale külgejäämist. SUBERTRES võib kanda kuni –5°C juures ning niiskele pinnale.

Kõvastumise aeg varieerub üldiselt 8 kuni 48 tunnini ning sõltub kandva pinna tüübist, keskkonna temperatuurist kandmise ajal ja kihi paksusest.

Sertifikaadid,  ISO 9001-2000 sertifikaat