Vundamendi ja sokli soojustamine

Vundament on eranditult iga hoone olulisim osa, olgu tegemist ühe- või kahekorruselise majaga või hoopis suvemajaga. Selle ekspluatatsioon ei sõltu üksnes väliskeskkonnast vaid ka ehitise enda avaldatavast koormusest. Just seetõttu suhtutakse vundamendi ehitamisse väga tõsiselt, hoidmata seejuures kokku aega või vahendeid. Kui maja soklile ei paigaldata õigeaegselt hüdroisolatsiooni ja soojustust, ei saa seda agressiivsete mõjude eest kaitsta ning ka kõige vastupidavam konstruktsioon kaotab suhteliselt kiiresti oma tugevuse ja töökindluse.

Miks on vaja vundamenti soojustada?

Mis võiks küll maja näiliselt tugevat ja kauakestvat betoonvundamenti kahjustada? Peamine ohuallikas on vesi. Enamikus piirkondades on pinnas väga niiske. Temperatuuri languse tõttu aastaaegade vaheldumisel ning talveperioodil põhjavesi pidevalt külmub ja siis jälle sulab üles avaldades niimoodi ehitise vundamendile suurt koormust. Kui vundamendile ei ole väljapoole paigaldatud hüdroisolatsiooni ja soojustust, siis tekivad vundamenti varem või hiljem niiskuse mõjul praod.

Sokli soojustamine – vähendab soojuskadu ja kaitseb lagunemise eest.

Sokli ja vundamendi välisele soojustamisele mõtlevad kõigepealt need, kes tahavad neid kindlalt külmuvast pinnasest isoleerida. Vähetähtis ei ole ka soojuskao vähendamine – statistika kohaselt kaob mõnekorruselise maja vundamendi kaudu 10-15% soojusenergiast.

Maja soojustamise eest tuleb hoolitseda juba selle ehitamisetapis ning eelistada seejuures materjali, mis on väikese soojusjuhtivusteguriga ning vastupidav niiskuse ja agressiivse keskkonna suhtes. Vahtpolüuretaanil (PUR) on kõik need omadused olemas, mis võimaldab säästa ka kinnitite pealt.

Vahtpolüuretaanil on vundamendi välise soojustusena kasutamisel mitu olulist eelist:

  • PUR-vaht moodustab ühtse tasase pinna, ilma liitekohtade ja ühendusteta kogu pihustataval pinnal;
  • soojustatava kihi paksus on piiramatu;
  • töö tehakse kiiresti — ühe töövahetuse jooksul kaetakse kuni 800 m2 pind;
  • polüuretaan on keskkonnasõbralik ja ei soodusta põlemist;
  • hüdroisolatsiooni ja soojusjuhtivuse omadused säilivad muutumatuna 50 aastat.

Ettevõte TEHNOVAHT osutab vundamentide hüdroisolatsiooni ja soojustamise teenuseid. Kaasaegsete tehnoloogiate ja usaldusväärsete ning kvaliteetsete materjalide kasutamine tagab teie maja kaitse paljudeks aastateks.

Hüdroisolatsiooni jaoks soovitame üht parimat polüuretaanbaasil tehtud niiskustõkkematerjali, mis lisaks maja sokli kvaliteetsele soojustamisele pikendab ka selle ekspluatatsiooniaega ja parandab selle tugevusnäitajaid.

Polüuretaani hüdroisolatsiooni eelised:

  • Väga kiire paigaldus. Ühe töövahetuse jooksul on võimalik katta kuni 1000 m2 pind.
  • Kvaliteedi omadused. Polüuretaani hüdroisolatsiooni omadused ületavad kõikide tuntud saadaval olevate materjalide omi.
  • Vastupidavus. Pealekantav kiht on vastupidav ja kauakestev ning ei vaja remonti.
  • Keskkonnasõbralikkus. Polüuretaan ei erita atmosfääri kahjulikke aineid, ei ole ohtlik otsesel kokkupuutel, on kasutamiseks sertifitseeritud.

Vundamendi (sokli) õigeaegne väline hüdroisolatsioon ja soojustamine kaitseb seda vee kahjuliku mõju ning hallituse ja seente tekkimise eest.