Puitmajade soojustamine

Maja soojustamine – oluline komponent mugavuse loomisel.

Puitmajad on tänapäeval väga populaarsed madalehitiste hulgas ning neid ehitatakse enamasti 150 x 150 mm laudadest. Selliste ehitiste soojapidavus on väga madal, kuna enamasti ei paigaldata ehitamisel täiendavat soojustust. Sellisel tasemel soojusisolatsioonist piisab mugava toatemperatuuri hoidmiseks ainult kõige pehmematel talvedel, seejuures peab kütteseade ikkagi täiskoormusel töötama. Kuidas soojustada õigesti puitmaja, vältides seejuures keskkonnamõjusid ja säilitades võimaluse reguleerida mikrokliimat? See on meie ettevõtte spetsialistide ülesanne.

Mis tahes maja soojustamine tuleb teha maja välisküljel, et vähendada temperatuuri mõju seinale veeväljasurve nullpunkti tõttu (see asub maja välisküljel tänava poolel). Niimoodi säilitab sein igal aastaajal enam-vähem ühesuguse temperatuuri. Kuna seina temperatuur on stabiilne, siis tsüklilise külmumise-sulamise tõttu kogunev niiskus ei koorma välisseina materjali, ei teki kondensvett. Selle tulemusena pikeneb soojustusmaterjali kasutusaeg ja ka sein ise kestab kauem ning hoitakse ära hallituse ja seente teke.

Puitmajade soojustamiseks sobiv soojustusmaterjal peab vastama mitmesugustele nõudmistele.

  • Soojustusmaterjal peab olema õhku läbilaskev, et maja saaks ka pärast soojustamist „hingata“.
  • Soojustusmaterjalil peab olema madal soojusjuhtivustegur, see võimaldab soojustuse mahu pealt kokku hoida, tegemata seejuures järeleandmisi kvaliteedi osas.
  • Soojustusmaterjal peab suutma tuult kinni hoida.
  • Soojustusmaterjal ei tohi koguda niiskust ning peab olema vastupidav mikroorganismide mõju suhtes (hallitus, seened).
  • Soojustusmaterjali kasutusaeg – mida pikem seda parem.
  • Soojustusmaterjal peab taluma dünaamilist koormust, kuna puitmaja on pidevas liikumises.
  • Lõpuks peab soojustusmaterjal olema keskkonnasõbralik, et see ei kahjustaks inimeste tervist.

Ehitusmaterjalide turul on tänapäeval saadaval niivõrd palju soojustusmaterjale, et väga raske on otsustada, milline neist on kõige parem, eriti kui puudub vastav ehitusalane ettevalmistus. Õige otsus on jätta see ülesanne oma ala asjatundjatele. Ettevõte TEHNOVAHT pakub uue põlvkonna soojustusmaterjali – ainust, mis vastab kõikidele mainitud nõudmistele – pihustatav vahtpolüuretaan (PUR).

Vahtpolüuretaan (PUR) on kõige kaasaegsem liideteta soojustusmaterjal, mis valmistatakse otse tööde teostamise kohas. See ei vaja säilitamiseks palju ruumi, sellega on võimalik päeva jooksul katta 200 m2 ning pihustamismeetod võimaldab sulgeda hermeetiliselt kõik praod mis tahes kinnitusvahendeid kasutamata.
Kui soojustate maja vahtpolüuretaaniga, võite igasuguse soojuskao enam kui 30 aastaks unustada. PUR ei mädane, ei avalda keskkonnale mõju, hiired ei taha seda närida, see on väga kerge (tihedus 12-14 kg/m3), ei soodusta põlemist, on auru läbilaskev, kuid ei ima vett sisse. „Hingava“ PUR soojusjuhtivustegur on kõigest 0,035 W/mK.

Tänapäeval majade soojustamiseks kasutatavate materjalide peamisi omadusi võib näha ja võrrelda järgmises tabelis:

Tihedus kg/m3 Soojusjuhtivus W/(m*K) Auruläbilaskvus mg/(m*h*Pa) Öko Süttivus-klass Kasutus-aeg
Penoisool 11 0,031-0,041 0,025 - B3 25
Vahtpolüstürool  16 0,030-0,040 0,06 + Г3 25
Vahtpolüuretaan 25-800 0,020-0,028 0,05 + Г3 50
Ökovatt 50 0,041 0,3 + Г2 25
Penofool fooliumiga 54 0,038-0,040 0,001 + Г1 25
Rockwool-tüüpi basaltmineraalvatt 120 0,036-0,038 0,3 + НГ 25
Poorbetoonist müüritis tihedusega 400 kg/m3. 400 0,12-0,15 0,23 + НГ 50

Tabelist on näha, et kõige optimaalsem materjal puitmaja tõhusaks soojustamiseks on vahtpolüuretaan.

Ainus asi, mida vahtpolüuretaan kardab, on ultraviolettkiirgus, mistõttu tuleb vahtpolüuretaani pinda kaitsta päikesevalguse eest ning see ei sobi fassaadi pealisviimistluseks. Soovitame teil kõigepealt paigaldada seinte joondamiseks vastava raami ja pärast PUR-kihi pihustamist võite fassaadile kanda mis tahes dekoratiivse viimistluse (vooderdise, hõõrdkatte, kivi- või keraamilised plaadid jne).

Vahtpolüuretaaniga saab soojustada ka soklit, põrandaid ja katust (pööningut). Sellised maja soojustamise viisid on tänapäeval kõige usaldusväärsemad ja kasulikumad.

Pakume klientidele oma asjatundlike ja kogenud töötajate professionaalset abi, kes soojustavad teie maja kvaliteetselt ja kaasaegset tehnoloogiat kasutades. Meie ettevõte aitab soojustada telliskivi-, kivi- või puumaju. Koostame iga kliendi jaoks individuaalse tegevuskava ja toome materjalid.

Ettevõte TEHNOVAHT toob vahtpolüuretaaniga soojustades teie majja mugavuse ja soojuse, see tähendab ka hea tuju.