Pööningute soojustamine

Pööning kujutab ennast eluruumi, mis asub hoone kõrgeimal korrusel. Selle ümbritsev konstruktsioon täidab ühtlasi katuse funktsiooni.

Pööningu või mansardkorruse soojustamine võimaldab olemasolevat kasulikku ruumi maksimaalselt ära kasutada ning seega oluliselt selle väljaehitamise pealt kokku hoida. Lisaks võimaldab mansardkorruse ehitamine lamekatusele või katusealusesse ruumi vähendada katuse kaudu toimuvat soojuskadu kuni 10%. Kõiki mansardkorruse ehitamise tehnoloogiaid ja eeskirju järgides võite oluliselt vähendada ka katuse hoolduskulusid. Kuna niiske soe õhk tõuseb majas ülespoole ja jääb kondensveena katuse sisemisele pinnale, kujutab pööningu soojustamine endast tehnoloogiliselt keerulist protsessi, mille käigus tuleb järgida kõiki konstruktsiooni, selle hüdro-, soojus- ja auruisolatsiooniga seotud nõudeid.

Pööning on hoone osa, mis puutub kõige suuremas ulatuses kokku väliskeskkonnaga ja vajab seetõttu eriti hoolikalt teostatud ja tõhusat soojusisolatsiooni. Pööningu soojustamiseks kasutatakse kõige sagedamini mineraalvillaplaate, mis ei ole selleks otstarbeks aga kõige sobivamad, kuna ekspluatatsiooni käigus imavad need kiiresti veeauru ja lagunevad.

Meie ettevõte pakub pööningute soojustamist kaasaegsete kõrgefektiivsete ja väga tehnoloogiliste polümeermaterjalide abil.

Kui ehitise konstruktsioonis ei ole sundventilatsiooni, pakub ettevõte TEHNOVAHT pööningu soojustamiseks kaasaegset lahendust — auruläbilaskvat madala tihedusega soojustusmaterjali vahtpolüuretaani (PUR). Seda pihustatakse otse soojustatavale pinnale, tänu millele ei jää isolatsioonikihile liitekohti ega pragusid.

Juhul kui on vaja ka soojus- ja auruisolatsiooni, soovitame kasutada suletud rakukestega jäika vahtpolüuretaani. Sellega saate soojus-, auru- ja hüdroisolatsioon ühes materjalis. Ühtlaselt, ilma liitekohtadeta pihustatud vahtpolüuretaankiht tagab pööningu sisepinna 100% hermeetilisuse.

PUR soojusjuhtivustegur on väga madala, mistõttu on sellest tehtud isolatsioonikiht mitu korda õhem kui teiste materjalide puhul. Selle materjali kasutamine võimaldab suurendada pööningu kasulikku pinda.

Vahtpolüuretaan on keskkonnasõbralik ja täiesti ohutu materjal, mis ei erita ümbritsevasse keskkonda kahjulikke aineid. Selle struktuur koosneb väikestest õhuga täidetud rakukestest. PUR võib sisaldada 50% avatud poore või siis 98% suletud poore, mis teeb sellest vastavalt kas „hingava“ materjali või vastupidi aurutõkke. Valige sõltuvalt katuse konstruktsioonist sobiv vahtpolüuretaan ning soojuskao probleemi teie kodus enam ei esine.

Pööningu soojustamine vahtpolüuretaani pihustamisega alandab väljast tuleva müra taset, aitab vältida lume kogunemist katusele ja jääpurikate tekkimist. Kuumal ajal maja sisetemperatuur ei tõuse, kuna vahtpolüuretaan takistab õhu soojenemist, mis toimuks muidu kuumenenud metalli toimel. Olukord on hoopis vastupidine, talvel hoiab maja sooja pikemat aega, tänu millele vähenevad ka küttekulud. Pärast soojusisolatsiooni läbimist ventileeritakse üleliigne niiskus soojusisolatsiooni ja metallplaadi vahel olevas ventilatsiooniavas.