Basseinide soojustamine

Basseini ehitamine või renoveerimine nõuab palju aega, jõudu ja raha. Aga kogu see vaev tasub end ära – bassein on hüve, mis annab tervise ja hea enesetunde.

Igasuguse basseini juures on soojusisolatsioonil väga oluline roll. Esiteks, basseini kere all olev pinnas on madala temperatuuriga, mis põhjustab märkimisväärse soojuskao. Teiseks, kui basseini kere ei soojustataks, oleksid elektriarved kolossaalsed, kuna vesi jahtuks basseinis väga kiiresti. Ekspluatatsioonikulude vähendamiseks tuleb basseini kere eelnevalt soojustada. Selliseks tööks sobivate materjalide valik on üsna lai. Kõige sagedamini kasutatakse keramsiitbetooni, penobetooni, keramsiiti, penoplasti, isoleerivaid membraane jne. Kõigil neil materjalidel on samad puudused – soojusisolatsioonikihti jäävad liitekohad, mis põhjustavad märkimisväärse soojuskao, ning materjalide madal efektiivsus.

Ettevõte TEHNOVAHT pakub basseinide soojustamise teenust vahtpolüuretaani pihustamise abil. Vahtpolüuretaan (PUR) on kaasaegseim soojusisolatsioonimaterjal, millel on väga madal soojusjuhtivustegur (0,021 W/m K), tänu millele on võimalik tagada kvaliteetne soojustus vaid 50 mm soojusisolatsioonikihiga. Jäik PUR ei lase vett läbi, ei mädane ega lase hallitusseenel levida, on keskkonnasõbralik, ei soodusta põlemist. Kõrge niiskusega kohtades on vahtpolüuretaani kasutusiga üle 30 aasta ning pihustamismeetod võimaldab saavutada ühtlase monoliitse ilma pragude ja lõhedeta soojusisolatsioonikihi mis tahes pinnal. Sellise soojustusega basseinis on soojuskadu basseini põhja kaudu lihtsalt võimatu. Lisaks soojustusele kaitseb vahtpolüuretaan ka korrosiooni eest. Selle materjaliga on võimalik soojustada mis tahes kujuga ja mis tahes materjalidest ehitatud basseini. Vahtpolüuretaan nakkub väga hästi peaaegu kõikide ehitusmaterjalidega.