Polükarbamiidi kasutamine mereehitiste ja laevade kaitseks

Polükarbamiid – ideaalne materjal kaide ja muulide katmiseks, kusjuures on selle kasutamine õigustatud nii uute konstruktisoonide jaoks (kui polükarbamiid kantakse ehitistele nende tootmise protsessi käigus, enne paigaldamist), kui ka juba tegutsevate ehitiste taastamiseks 8 sellisel juhul toimub polükarbamiidi pihustamine kohapeal).

Polükarbamiidi kasutatakse edukalt ka teiste sadama/ ja mereehitiste katmiseks: signaaliseadmete, laevade peatumiseks mõeldud basseinide, pontoonide, poide, vendrite, korpuste, laevatreppide, trümmide ja  laeva tekkide, ballasti tsisternide jne. kaitseks. See tagab kaitse kõrget usaldusväärsust ning vastavalt sellele ka eelnevalt loetletud objektide pikka ekspluateerimise iga.

Polükarbamiidi kasutamise otstarbekus sadamaehitistel on tingitud polükarbamiidi tehnoloogilisusest (saadav õmblusteta kate, võimalus kanda polümeer keerulise kujuga objektidele, kiire tahenemine) ja füüsikalis-keemilistest tingimustest (kõvadus, elastsus, vastupidavus keemilistele ja füüsikalistele mõjudele). Selles valdkonnas ei eksisteeri antud materjali võrreldavaid alternatiive.