Dekoratiivne kaitsekate lihtkonstruktsioonidele

Polükarbamiid sobib ideaalselt lihtsate penoplastist konstruktsioonide kaitseks. Tänu polükarbamiidile, mis kujutab endast ühtlast õmblusteta katet, saavutavad nad vajalikku tugevust ja ligitõmbavat välisilmet.

Seejuures, tänu polükarbamiidi kaitseomadustele, muutuvad penoplastist konstruktsioonid vastupidavamateks ning ei karda ilmastiku, keemilist või mehaanilist mõju.

Tänu polükarbamiidist katetele saavad kerged ja odavad penoplastist konstruktsioonid lahti oma kõige peamisest puudusest – ebausaldusväärsusest. Tavaliselt lagunevad nad esimeste külmadega – penoplast, tänu oma poorsele struktuurile imab niiskust ning vesi sees külmub, kiskudes objekti „lõhki“, mis viib arvukate mõrade tekkimiseni.

Polükarbamiidsete katete kasutamisel, on penoplast hermeetiliselt isoleeritud vee sattumise eest, polükarbamiidi elastsus aga ennetab mürade tekkimise.

Seetõttu võivad penoplastist konstruktsioonid, mis on laialdaselt kasutusel välireklaami kujul , muutuda vastupidavateks pihustatava polükarbamiidi kasutamisel.

Dekoratiivse kattena tohib kasutada üksnes alifaatset polükarbamiidi, mis omab peale rida kõikide aromaatse polükarbamiidi füüsikaliste ja keemiliste omaduste ka luitumiskindlust.
Ta võib säilitada oma värvistabiilsust mitme aasta jooksul otseste päikesekiirte mõjul.