Artiklid

Vundamendi, põranda ja seinte soojustamine

Posted at July 13, 2012 | By : | Categories : Artiklid | 0 Comment

Maja soojustamine

Et majas oleks soe ja mugav, tuleb erilist tähelepanu pöörata maja nõuetekohasele soojustamisele ja läheneda sellele probleemile kindlameelselt. Kui teie plaanid ei hõlma kulutada vagunitäis sütt või tonn solaarõli iga-aastaseks kütmiseks, on kõige kindlam viis saada lisateavet maja õigesti soojustamise kohta soojusisolatsioonitehnoloogiate abil, millega panete soojusisolatsiooni enda kasuks “tööle”. Maja ja üldse mis tahes hoone soojustamist tuleb alustada alaosast.

Vundamendi ja sokli soojustamine ja hüdroisolatsioon

Sokli ja vundamendi isolatsiooni peale väljastpoolt mõtlevad kõigepealt need, kes püüavad neid kindlalt isoleerida külmuvast pinnasest. Kuid mitte vähetähtis roll on ka soojuskao vähendamisel – statistika kohaselt läheb mõnekorruselise maja aluse kaudu minema 10-15% soojusenergiast. Maja soojustamise eest tuleb hoolitseda juba selle ehitamisetapis, eelistades sellist materjali, millel on nii väike soojusjuhtivuskoefitsient kui ka vastupidavus niiskusele ja jõulistele keskkondadele. Need omadused on vahtpolüuretaanil (VPU) täielikult olemas, mis võimaldab säästa ka kinnitite pealt. Vahtpolüuretaanil on vundamendivälise soojustusena kasutamisel mitu olulist eelist:

  • VPU moodustab ühtse tasase pinna, ilma jätkude ja ühendusteta kogu pihustataval pinnal;
  • soojustatava kihi paksus on piiramatu;
  • töö tehakse kiiresti — ühes vahetuses kaetakse kuni 800 m2 pinda;
  • polüuretaan on keskkonnasõbralik ja mittepõlev materjal;

hüdroisolatsiooni ja soojusjuhtivuse omadused säilivad muutumatuna 50 aastat.

Majaseinte soojustamine

Mis tahes maja soojustust on vaja teha väljastpoolt, et väheneks temperatuurikoormus seinale nullpunkti (asub seina taga tänava pool) nihkumise arvelt. Niiviisi säilitab sein igal aastaajal üsna ühesuguse temperatuuri. Kuna seina temperatuur jääb stabiilseks, ei hakka piirdetarindite materjal saama koormust kogunenud niiskuse tsüklilisest külmumisest ja sulamisest, ei teki kondensatsiooni. Järelikult suurendab see soojusisolatsioonimaterjali ja seina enda kasutusaega ning hoiab ära hallituse ja seenetuse.

Ehitusmaterjalide turul on tänapäeval nii rohkesti soojusteid, et endal on millegi paremusest arusaamine tõesti problemaatiline, eriti kui puudub ehitusalane haridus. Õige otsus on usaldada oma ala spetsialiste. Ettevõte TEHNOVAHT soovitab kasutada uue põlvkonna soojusisolatsioonimaterjali, mis ainsana vastab kõigile nimetatud nõuetele – pihustatav vahtpolüuretaan (VPU).

Põranda soojustamine

Põrandapinna temperatuur on eluaseme mugavustaseme olulisim näitaja. Just seepärast on eluaseme põranda soojustamine vajalik. Kui elamu asub pinnase vahetus läheduses või maja üldine küttesüsteem jätab soovida, on vaja põrandate soojusisolatsiooni. Tänu sellele saab saavutada kohe kaks eesmärki: suurendada eluaseme mugavust ja vähendada küttekulusid. Vahtpolüuretaan on ideaalne põrandasoojustusmaterjal, sest seda saab kasutada nii ehitusjärgus kui ka viimistletud põrandate puhul – ainus erinevus on kasutusviisis.

Ruumidesse, mida on kavandatud kasutada suure niiskusega keskkonnas, on oluline teha põranda kvaliteetne hüdroisolatsioon. Sellised ruumid on sanitaarsõlmed, keldrid, allmaaparklad jne. — siin on veega täitumise ja valgumise tõenäosus alati kõrge. Meie ettevõte tutvustab põrandate uusimat hüdroisolatsiooni polüuretaani pihustamise meetodil. Polüuretaanil on omadus, mis eristab seda tavalisest rullmaterjalidest ja membraanidest – saadava pinna monoliitsus. Õmblusteta materjalid on kordades tugevamad ja kvaliteetsemad kui rullid. Lisaks kantakse need materjalid peale külmmeetodiga, midagi ei ole vaja soojendada ega sulatada, mis on oluline tuleohutuse seisukohalt.

About admin

Comments are closed.